Хто Такий Full Stack Developer: Обовязки, Навички, Види Та Міфи
Зарплата Full Stack розробника залежить від рівня досвіду, регіону та компетенцій. Ця професія відкриває широкі можливості для розвитку та спеціалізації. Цікава добірка.в той же час, страшенно засмучує частина про «критерії відбору».
JavaScript
Вказані у резюме навички на кшталт “впевненого користувача ПК” (Windows, Chrome, Firefox, Word, Excel, Paint, PowerPoint тощо) виглядають несерйозно. Також бажано, щоб резюме не було задовгим — однієї, максимум двох сторінок цілком достатньо. Якщо компанія міжнародна, резюме ліпше писати англійською. Основні вимоги компаній до резюме кандидатів — структурованість, релевантність (відповідність технічних навичок вимогам вакансії), правдивість і грамотність. Наприклад, MongoDB та Redis останнім часом часто використовують як кеш.
Переваги та недоліки в роботі Full Stack Developer
У цій статті розглянемо, хто такий Full Stack розробник, які ключові навички та знання необхідні для цієї професії та розглянемо доступні методи навчання у 2024 році. Розвинути професійні навички легше, ніж опанувати розвинені soft skills. Навчання на таких курсах проходить досить інтенстивно, тому потрібно бути готовим до сприйняття та засвоєння великої кількості інформації. Але саме здобуті знання дадуть можливість почати омріяну карʼєру Full-Stack розробника та невдовзі отримати свій перший оффер у цьому напрямку.
Хто такий Full stack developer
- Розбираючись у всіх категоріях розробки, він глибше розуміє процес, бачить напрям роботи ясніше і може підтримати інших членів команди під час розробки.
- Теоретично фулл-стек розробник багато може зробити сам і в усьому розуміється.
- Для тих, хто прагне стати Full Stack розробником, існує безліч шляхів навчання, кожен з яких пропонує свої унікальні переваги і підходить для різних стилів навчання і життєвих обставин.
Підтримується всіма популярними браузерами, повністю інтегрується з HTML, CSS версткою та серверною частиною, заощаджує час та трафік, знижує навантаження на сервер. Важливим є певний “метч” між кандидатом і технічним спеціалістом, що проводить співбесіду, адже зазвичай ці люди разом працюватимуть на одному проєкті, тому краще, щоб вони мали схожий набір цінностей та поглядів. Також зазвичай ми дивимось на те, наскільки людина зацікавлена в зростанні в обраному напрямі, чи не розглядає фахівець можливість змінити вектор або технологію найближчим часом. У вас, найімовірніше, запитають, чому ви обрали вказаний напрям, які кроки вже зробили, аби розвиватися як фахівець, чи відвідуєте курси/тренінги за темою, чи слухаєте подкасти про неї, чи читаєте книжки тощо. Також Junior Ruby Developer має базово знати типи й конструкції мови програмування та ООП, реляційні бази даних і SQL.
Співбесіда: критерії відбору
Коли ви добре засвоїте більшість основних інструментів для обох напрямів, то зможете претендувати на сеньйорні посади. Пріоритети для розвитку в конкретний момент варто визначати, залежно від бізнесу, в якому працюєте чи хочете працювати. Full-stack розробники використовують різноманітні технологічні стеки для своєї роботи.
- Якщо у людини є досвід роботи або хоча б пет-проєкти, то її розпитують про технології та їхнє розуміння.
- Бюро статистики США прогнозує, що до 2031 року їхня зайнятість збільшиться на 30%.
- Крім того, присутність Full-stack Developer доцільна у тому випадку, коли потрібно вносити одночасно правки і у фронтенд і у бекенд.
- Junior .NET Developer має володіти основами С#, баз даних та JavaScript, ASP.NET Core, вміти працювати з даними та знати англійську на рівні Intermediate та вище.
- На посаду Junior Front-end Developer ми розглядаємо спеціалістів, які закінчили курси.
У компанії для позицій рівня Junior стажування не є валідним, також не розглядають резюме взагалі без досвіду чи з досвідом лише на навчальних проєктах. Резюме повинно бути чітко структурованим, вказаний термін роботи у попередній компанії, опис проєкту, на якому працював кандидат, технології, які він використовував на практиці. У розділі summary мають міститися ті технології, за якими кандидат має впевнені теоретичні та практичні знання.
Добірка курсів та джерел, щоб вивчитись на Full Stack розробника.
Шукайте у резюме фулл-стек розробника знання у наступних технологіях. Слідування сучасним тенденціям і безперервне навчання стануть вашими незамінними супутниками на шляху до професійного зростання і успіху у світі програмування. Ефективний Full Stack розробник повинен володіти також навичками в областях проєктування архітектури додатків, управління проєктами, розуміння принципів UX/UI дизайну та забезпечення кібербезпеки. Таке широке знання технологій та інструментів дозволяє Full Stack розробникам брати на себе повний цикл розробки додатків, від ідеї до реалізації. Full Stack розробник — це IT-спеціаліст, який володіє навичками як фронтенд, так і бекенд розробки.
Кар’єрні перспективи Full-stack розробника
Крім того, присутність Full-stack Developer доцільна у тому випадку, коли потрібно вносити одночасно правки і у фронтенд і у бекенд. Особливо, коли йдеться про розробку не повноцінного продукту, а MVP. «Я б радив розпочинати кар’єру з фронтенду, адже тоді ви самотужки зможете надати клієнту чи користувачу фінальний продукт у ефективна система мотивації будь-якій ніші. Фахівці з бекенду більше затребувані у B2B-секторі, тож подібних бізнесів суттєво менше», — говорить Антон Пінкевич. Вибір мов доволі великий, розглянемо декілька найбільш популярних. Наприклад, це стартап, якому необхідно швидко запуститися.
Як стати Full Stack програмістом?
Навіть у досвідченого фахівця якісь навички будуть сильнішими, а якісь слабшими. У мене, наприклад, фронтенд прокачаний на максимум, а от у плані бекенду ще є куди зростати», — говорить розробник. Вибір технологій для проекту залежить від конкретних вимог вашого бізнесу. При найму розробників повного стека необхідно розуміти відмінності між основними комплектами технологій, які використовуються для розробки програмного забезпечення. Тож поговоримо про те, хто це такі, чим займаються, які Hard Skils та Soft Skils повинні мати.